صدور مجوز احداث ۱۷ واحد مرغ گوشتی در استان - صدور مجوز احداث ۱۷ واحد مرغ گوشتی در استان | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: وزارت جهاد کشاورزی برای احداث 17 واحد مرغداری جدید در استان به منظور پرورش مرغ گوشتی، مجوز صادر کرد.

مهندس علیرضا صادق، مدیر امور طیور،زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: استان خراسان شمالی دارای 101 واحد مرغداری گوشتی است که 88 واحد آن فعال و 13 واحد آن غیر فعال است.

مهندس صادق در ادامه به برنامه به روز رسانی تجهیزات و بهینه سازی واحدهای مرغداری در استان اشاره و اعلام کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان به روز رسانی تجهیزات، افزایش ظرفیت تولید این واحدها را همچنین ایجاد واحدهای مرغداری جدید را در استان در دستور کار خود قرار داده است.

وی عنوان کرد: از این تعداد واحد مرغداری در استان حدود 25 واحد نیازمند به روز رسانی تجهیزات هستند که باید برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

وی یادآور شد: تا به کنون 39 واحد با دریافت تسهیلات، بهینه سازی واحد خود را انجام داده اند.

مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در ادامه با اشاره به ممنوعیت صدور مجوز مرغداری در کشور، عنوان کرد: در سال گذشته، استان خراسان شمالی توانست از وزارت جهاد کشاورزی مجوز پرورش 350 هزار قطعه مرغ گوشتی جدید برای استان را دریافت کند.

وی گفت: با دریافت این مجوز از وزارت جهاد کشاورزی، در استان خراسان شمالی برای احداث 17 واحد مرغداری جدید به منظور پرورش مرغ گوشتی مجوز صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: با راه اندازی این 17 واحد پیش بینی می شود که به ظرفیت تولید گوشت مرغ در استان تا  دو هزار و 700 تن اضافه شود.

مهندس صادق همچنین افزود: هشت واحد مرغداری استان نیز ظرفیت تولید پرورش مرغ گوشتی خود را از پنج هزار قطعه به 20 هزار قطعه ارتقا داده اند.

وی اعلام کرد: در راستای توسعه واحدهای زیربنایی در صنعت مرغداری استان، مجوز برای احداث سه واحد مرغ مادر گوشتی به منظور تامین جوجه مورد نیاز مرغداری ها با ظرفیت 350 هزار قطعه را صادر کرده ایم.

وی همچنین افزود: اخذ مجوز احداث یک واحد مرغ مادر تخم گذار در استان با ظرفیت 66 هزار قطعه نیز در حال پیگیری است.