۶ واحد بسته بندی زعفران درخراسان شمالی وجود دارد - ۶ واحد بسته بندی زعفران درخراسان شمالی وجود دارد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

مدیرامور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ۶ واحد بسته بندی زعفران با ظرفیت ۴.۴ تن دراستان وجود دارد اما این محصول با توجه به اینکه ارزش افزوده بالایی دارد نیاز به انواع فراوری و همچنین واحدهای صنعتی بیشتری دارد.

مهندس محمدعلی شریکیان با بیان اینکه زعفران در الگوی کشت استان تعریف شده است افزود:  زعفران گیاهی کم توقع و پربازده اقتصادی است که برای کشت در مناطق خشک و نیمه خشک مناسب است و زمان نیاز آن به آب فصلی از سال است که دیگر محصولات به آب نیازی نداشته یا حداقل با مشکل کم آبی مواجه نمی شوند.
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی گفت: زعفران در هشت شهرستان استان کشت می شود که فاروج رتبه اول را در استان دارد.
مهندس شریکیان افزود: شرایط مناسب اقلیمی، سازگاری، نیاز آبی کم، عملکرد و درآمد اقتصادی مناسب، ارتقای دانش فنی زعفران کاران و سهولت نگهداری آن از عوامل مهم توسعه این محصول صادراتی در استان است.
وی اظهار داشت: امکان حذف و جایگزینی باغ های آب بر با زعفران، سهولت در کشت مکانیزه و ارزش اقتصادی بالا، سهولت در نگهداری محصول، وجود  پنج واحد فرآوری و بسته بندی زعفران با ظرفیت سالانه ۳.۴تن و امکان صادرات آن  از جمله مزایای کشت این محصول است.

مهندس شریکیان گفت: نظارت و مشاوره کارشناسان در مراحل کاشت، داشت و برداشت و انتقال دانش فنی به بهره برداران، اجرای طرح توسعه زنجیر ارزش زعفران، توزیع نهاده های کشاورزی، تامین ادوات الگویی کشت از جمله حمایت های این سازمان است.

وی افزود: کمبود ماشین آلات برداشت مکانیزه، ضعف دانش فنی در محیط تولید، احتمال طغیان آفات و بیماری های خاص با توجه به سرعت توسعه کشت، نابسامانی بازار و عدم وجود برنامه های صادراتی مشخص، صادرات فله ای و نبود فرآوری محصول زعفران از جمله مشکلات و دغدغه های حوزه زعفران در استان است.

مهندس شریکیان گفت: دستورالعمل اجرایی خرید حمایتی زعفران به منظور حمایت از کشاورزان و همچنین تنظیم بازار از سوی وزیر جهادکشاورزی به استان ها ابلاغ شده است.

وی افزود: شیوه خرید به دو روش سپرده کالایی از طریق بورس کالای ایران و خرید به روش فیزیکی انجام می شود.

وی گفت: در شیوه خرید سپرده کالایی از طریق بورس کالای ایران، کشاورزان با اخذ معرفی نامه از مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مربوطه و تعیین میزان محصول قابل تحویل به یکی از انبارهای زعفران پذیرش شده بورس کالای ایران، که از جانب کارگروه استان معرفی شده مراجعه می کنند.

مهندس شریکیان اظهار داشت: در خرید به روش فیزیکی نیز محصول کشاورزان به صورت بیع مشروط خریداری می شود، به طوری که سازمان ۳۰ درصد بهای محصول تحویلی کشاورزان به وی برای تامین بخشی از هزینه های تولید زعفران پرداخت می شود و ۷۰ درصد باقی مانده تا  سه ماه نزد سازمان تعاون روستایی نگهداری می کند.

وی افزود: کشاورزان می توانند پیش از انقضای مهلت سه ماهه، محصول خود را با قیمت دلخواه خود بفروشند در غیر این صورت سازمان متعهد به پرداخت مانده بهای آن به قیمت ۳۰ درصد اولیه است.

وی گفت: زعفران ممتاز رشته ای بریده (نگین) هر کیلوگرم به قیمت ۱۳۰میلیون ریال و زعفران رشته ای درجه یک (پوشال مرغوب) هر کیلوگرم به قیمت ۱۱۰میلیون ریال است که خرید فقط در این دو نوع زعفران را شامل خواهد شد و حداکثر سقف وزنی خرید هر دو نوع محصول در مجموع ۱۰کیلوگرم از هر کشاورز خواهد بود .