۶۱ مجوز بی‌نام سرمایه‌گذاری در کشاورزی خراسان شمالی صادر شد - ۶۱ مجوز بی‌نام سرمایه‌گذاری در کشاورزی خراسان شمالی صادر شد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با هدف رونق و جهش تولید، این سازمان ۶۱ مجوز بی‌نام و فرصت کاری امسال برای سرمایه‌گذاران بخش خصوصی صادر کرده است.

دکتر عبدالله یوسفی افزود: به منظور تسهیل و تسریع و حمایت از سرمایه گذاران بخش کشاورزی، اقدامات لازم برای صدور مجوزهای بی‌نام ۱۰۲ مورد از اراضی استردادی انجام شده است که تاکنون ۶۱ مجوز صادر شده است.

وی افزود: همچنین ۱۲ فقره طرح‌های راکد آماده فعالیت و سرمایه‌گذاری چهار لکه اراضی مستعد کشاورزی و شهرک های کشاورزی در سامانه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان بارگذاری شده است،

وی اظهار داشت: در مجموع پروژه‌ها در بخش‌های مختلف کشاورزی و نیز غیرکشاورزی صادر شده که تمامی مجوزها و استعلام های مورد نیاز این طرح ها گرفته شده است و در صورت تقاضای سرمایه گذاران برای اجرا، این طرح ها به نام آنان واگذار می شود.

دکتر یوسفی،  حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران از ناحیه تمامی دستگاه ها و بانک ها را مورد انتظار دانست و گفت: بخش کشاورزی در خراسان شمالی دارای جایگاه ویژه‌ای است به طوری که حدود ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی استان و حدود ۳۴.۷ درصد از کل شاغلان استان مربوط به این بخش است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در خصوص سرمایه‌گذاری ها، تسهیلات و اعتبارات ویژه این بخش افزود: با توجه به اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در پنج سال گذشته،  ۲۶ هزار و ۳۰۹ فقره تسهیلات به مبلغ هشت هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال در استان پرداخت شده که منجر به اشتغال بیش از ۱۵ هزار نفر شده است.

دکتر یوسفی گفت: اکنون صندوق های حمایت از سرمایه گذاری بخش کشاورزی در تمام شهرستان های استان تشکیل شده، به طوری که اکنون ۱۰ صندوق شامل هشت صندوق شهرستانی، یک صندوق استانی و یک صندوق منابع طبیعی در استان فعال است.

وی افزود: ارایه و تصویب سند فرابخشی، سند اقتصاد مقاومتی و جهش تولید بخش کشاورزی استان در راستای برنامه ششم توسعه، تخصیص اعتبارات ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی بخصوص برای افزایش سرمایه صندوق حمایت از بخش کشاورزی به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال و تخصیص ۱۱۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از اعتبارات دفتر رهبر معظم انقلاب برای اجرای طرح توسعه نوغانداری از مهم ترین عناوین سرمایه‌گذاری‌های انجام ‌شده است.