اخبار ویژه ›› رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی از توزیع 2700 جعبه تخم نوغان و پیش بینی تولید 100 تن پیله سر کرم ابریشم در استان برای سال جاری خبرداد ›› پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 


به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی، رئیس این سازمان از توزیع 2700 جعبه تخم نوغان  بین نوغانداران و پیش بینی تولید 100 تن پیله سر کرم ابریشم در استان برای سال جاری خبرداد.

دکتر عبداله یوسفی طی بازدیدی که از باغات کلاته ابریشم به مساحت 28هکتار و کلاته بهار به مساحت 22هکتار ( ترکیبی از توتستان و سایر درختان مثمر) بعمل آوردند اعلام نمودند: 91 تن پیله سر کرم ابریشم در سال 1396  تولید گردید که درسطح کشور رتبه چهارم و از نظر میانگین تولید در هرجعبه رتبه اول کشوری را کسب نموده ایم.

ایشان در ادامه از ساختمان نوغانداری به مساحت 653متر مربع که زنجیره کامل تولید پیله در آن مهیا شده نیز بازدید نمودند که این زنجیره شامل اتاق تفریخ ، سالن های پرورش پیله خشک کنی، ابریشم کشی و در نهایت تولید منسوجات ابریشمی توسط مردم می باشد.

دکتر یوسفی افزودند: تمام این پروژه توسط دولت از اعتبارات مقام معظم رهبری تامین و به مردم منطقه جهت افزایش درآمد و اشتغال تحویل داده شده است.