رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی در همایش علمی دامپزشکی از چاپ کتاب دستاوردهای سفرمقام معظم رهبری به استان با عنوان "مهر ماندگار" خبر داد - رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی در همایش علمی دامپزشکی از چاپ کتاب دستاوردهای سفرمقام معظم رهبری به استان با عنوان "مهر ماندگار" خبر داد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی ، امروز دوشنبه همایش علمی دامپزشکی با محوریت تجلیل از خدمات جامعه دامپزشکی و شعار دامپزشکی، امنیت غذایی، اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار خراسان شمالی، رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی ، مدیرکل دامپزشکی استان و مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی کل کشور در محل سالن همایش بانک ملی استان برگزارشد.

در این همایش دکتر عبداله یوسفی درخصوص اهمیت دامپزشکی  اظهار داشتند: ماموریت اصلی دامپزشکی بحثهای حاکمیتی است و مکلفند در باب سلامت و حفظ سرمایه های دامی کشور تلاش کنند تا فرآورده ها و محصولات دامی که به عنوان  غذا در اختیار  آحاد جامعه است از سلامت و امنیت برخوردار باشد که این رسالت سنگینی است و ماموریت عزیزان در دامپزشکی از حیث حرفه ای در سطوح ملی، محلی و بین المللی اهمیت ویژه ای دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی افزودند: عدم نظارت، مدیریت و کنترل لازم در حوزه بهداشت دام و فرآورده ها مشکلات عدیده ای برای جامعه و کشور ایجاد خواهد کرد که در استان خراسان شمالی با تلاش ارزشمند علمی و به موقع کارکنان خدوم و زحمتکش دامپزشکی استان ، در واحدهای صنعتی دامی و مرغداریها بحمدا...مشکل خاصی در سطح استان مشاهده نشده  که جای تشکر و تحسین به جامعه دامپزشکی دارد.

ایشان تصریح نمودند: دامپزشکی موید سلامت واردات و صادرات کشور بوده ومجوز صدور سلامت در حوزه دامداری به عهده دامپزشکی میباشد.

دکتر یوسفی ادامه دادند: خدمات باید به موقع و به سهولت به افراد و ذینفعان ارائه شود که ارزیابی عملکرد اداره کل دامپزشکی استان در شاخصهای عمومی و اختصاصی و کسب رتبه های برتر استان موید این مطلب است.

 ایشان اعلام نمودند: در آستانه ورود به سالروز سفر مقام معظم رهبری ؛ روز تاریخی، ارزشمند و بیادماندنی  برای مردم شریف استان قرار داریم که البته علاوه بر آثار معنوی، بهره مادی  قابل توجهی در بخش کشاورزی داشته است.

دکتر یوسفی اضافه کردند: در این سفر431 میلیارد تومان اعتبار اعم از تملکی و تسهیلات در حوزه های دامپزشکی ، آزمایشگاه و ... شبکه آب عشایری، صنایع دستی، آب و خاک ، مرکز تحقیقات، حوزه آبخیزداری، حوزه صتدوق توسعه حمایت از توسعه بخش کشاورزی، نوغانداری(درجهت تکمیل زنجیره تولید) در شهرستان مرزی رازوجرگلان مصوب و تخصیص داده شده که باعنوان کتاب مهر ماندگار به چاپ رسیده است.

 ایشان در پایان از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای سفرمقام معظم رهبری در روزهای 19 و 20مهرماه 1397 در محل مصلای بجنورد خبر دادند.