انتشار کتاب مهر ماندگار با موضوع دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی خراسان شمالی - انتشار کتاب مهر ماندگار با موضوع دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی خراسان شمالی | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی از چاپ و انتشار دستاوردهای سفرمقام معظم رهبری (مدظله العالی) در بخش کشاورزی در قالب کتاب با عنوان مهر ماندگار خبردادند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی ، رئیس این سازمان اعلام نمودند: کتاب مهر ماندگار در راستای تبیین دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری در بخش کشاورزی خراسان شمالی در سالروز ورود تاریخی ایشان به  این استان به چاپ رسید.

دکتر عبدالله یوسفی افزودند : در بخش کشاورزی 350 میلیارد تومان اعتبار از محل سفر مقام معظم رهبری در قالب اعتبارات تملکی و بلاعوض و تسهیلات بانکی  عمدتا در پروژه های آب و خاک شامل آبیاری تحت فشار، طرح های تامین آب ،استخر ذخیره ، لایروبی و مرمت قنوات اختصاص یافته است.

ایشان خاطر نشان کردند: در زمینه عمرانی نیز احداث ساختمان های مرکز تحقیقات کشاورزی و آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی و  در بخش عشایری تامین و انتقال آب شرب ، سیاه چادرها،  و طرح های توتستان و نوغانداری در راز و جرگلان و برخی از شهرستانها  با اعتبارات سفر مقام معظم رهبری اجرا گردیده است.

ایشان تصریح کردند:  از جمله پروژه ها از محل اعتبارات این سفر ، تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی  در 8 شهرستان خراسان شمالی و  کمک به تامین بخشی از سرمایه صندوق ها است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی تصریح کردند : از 350 میلیارد تومان ، 150 میلیارد تومان به طرح های حوزه آب و خاک اختصاص یافته است که در نتیجه  57 میلیون متر مکعب استحصال آب صورت گرفته که  معادل 5/5 درصد از آب اختصاص داده شده به بخش کشاورزی در طول سال  می باشد که این میزان آب استحصالی  برای بهبود آبیاری 16هزار هکتار اراضی کشاورزی هدایت شد.

دکتر یوسفی تاکید نمودند: از تاثیرات این سفر در حوزه کشاورزی  می توان به افزایش بهره وری در حوزه آب و خاک  اشاره کرد که با اجرای این طرح ها ، راندمان آبیاری در پروژه های اجرایی از حدود 35 درصد به 50 درصد و در برخی از پروژه ها به 75 درصد ارتقاء  می یابد .

ایشان تصریح نمودند: این کتاب در قالب نمایشگاه تصویری از پروژه ها و به عنوان یک مستند ماندگار تهیه و منتشر شده است.