اخبار ویژه ›› رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی از راه اندازی نمایندگی انجمن پدافند غیرعامل در استان خبرداد ›› پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی ، در سومین روز از هفته پدافندغیرعامل ، رئیس این سازمان در برنامه تلویزیونی صبح اترک با موضوع " پدافندغیرعامل در حوزه کشاورزی" حضور یافتند.

دکترعبداله یوسفی دراین برنامه مطرح نمودند: پدافند غیرعامل راهبردی مطمئن در مقابل تهدیدات دشمن و عوامل انسانی در خارج از مرزهاست که توسط عوامل دست اندرکار در داخل کشور صورت می پذیرد و ازجمله راهبردهای عملیاتی پدافند غیرعامل در حوزه کشاورزی مقابله با تهدیدات زیستی میباشد که بایستی اقدامات پیشگیرانه صورت یافته و با هوشیاری مقابله گردد.

ایشان تاکید نمودند: لازم است متولیان بخش کشاورزی با انجام برنامه ریزی های مناسب راهبردی و عملیاتی در حوزه کشاورزی استان را در مقابل تهدیدات ایمن نمایند.

دکتر یوسفی افزودند: یکی از مهم ترین اقدامات در این حوزه کنترل واردات بخش کشاورزی میباشد که  بایستی واحدها و دستگاه های نظارتی منجمله بهداشت، پایگاه های قرنطینه ای، مامورین دامپزشکی و... نظارت کامل بر سلامت محموله های وارد شده به کشور داشته باشند و درصورت عدم تایید سلامت محموله های فوق الذکر از واردات آنها به کشور ممانعت بعمل آید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی تصریح نمودند: لازم است مخاطرات، آسیبها و تهدیدات در حوزه کشاورزی به نحوی مدیریت و نظارت گردد تا سرمایه های انسانی، دامی، و گیاهی آسیبی نبینند.

دکتر یوسفی ادامه دادند: در سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی مانورهای متعدد در حوزه پدافند غیرعامل برگزار گردیده است که در همین زمینه، در قالب رزمایش پدافندی دوره آموزشی با عنوان پدافند غیرعامل ویژه مدیران و مسئولین ستادی و کارشناسان محترم به تعداد 220 نفر روز در نظر گرفته شده است.

ایشان ابراز داشتند:در استان نمایندگی انجمن پدافند غیرعامل راه اندازی شده است که این مهم یکی از توفیقاتی میباشد که در تعامل سازنده با انجمن پدافند غیرعامل کشور آموزشها و مباحث علمی را مدیریت مینماید.

دکتر یوسفی ضمن اشاره به تخصیص 1% از کل اعتبارات سازمانی به حوزه پدافند غیرعامل عنوان داشتند: در این سازمان مطابق با سیاستهای ابلاغی انجام مراقبت های خاص در حوزه پدافند غیرعامل در راستای حفظ و صیانت از سرمایه های انسانی، تولیدی به خوبی انجام پذیرفته است و کلیه این اقدامات ازجمله فعالیت هایی است که کارشناسان محترم در مواجه با تهدیدات زیستی که بیوتروریسم خوانده میشود انجام میدهند.

درپایان دکتر یوسفی مبارزه با آفات و بیماریها را از جمله اقدامات پدافندی در حوزه کشاورزی عنوان نمودند و اظهار داشتند: امسال در خصوص مبارزه با آفات و بیماری های محصول انگور اقدامات به موقع و مناسبی انجام پذیرفته و عامل بیماری تاکنون به خوبی کنترل گردیده است.