بازدید های کاربردی معاون وزیر جهاد کشاورزی در خراسان شمالی - بازدید های کاربردی معاون وزیر جهاد کشاورزی در خراسان شمالی | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

بازدید های کاربردی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی مشکلات باغ داران را مرتفع کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی صبح امروز پنجشنبه محمد علی طهماسبی در دومین روز از سفر خود به خراسان شمالی طی بازدید از چند طرح گلخانه ای و باغ داری در شهرهای بجنورد و مانه سملقان از نزدیک با مشکلات کشاورزان آشنا شد و با انجام تماس های تلفنی دستورات لازم و کاربردی را، در جهت رفع مشکلات آنها داد.

طهماسبی طی مصاحبه ای با بخش خبری روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی وضعیت باغداری استان را خوب و رو به پیشرفت دانست و گفت: برای اینکه طرح های نوین گلخانه ای و باغداری هم از نظر تولید و هم از نظر اشتغال مفید واقع بشوند و دارای ارزش افزوده باشند بایستی زنجیره تولید را تکمیل کنیم.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: مساحت بالای 45 هزار هکتاری باغات استان و تنوع اقلیم استعداد بسیار خوبی را برای استان فراهم کرده و آینده روشنی را برای این منطقه رقم خواهد زد.

وی خراسان شمالی را ویترین گیاهان دارویی کشور توصیف کرد و گفت: با تاسیس پژوهشکده گیاهان دارویی در اسفراین و تکمیل زنجیره تولید آنها توسط بخش خصوصی فرصت های بی نظیری برای کشاورزان استان بوجود خواهد آمد که وضعیت ثروت و درآمد مردم در نواحی مختلف و دور دست استان را متحول خواهد کرد.

طهماسبی با اشاره به تاسیس شهرک های گلخانه ای در استان بیان داشت: خراسان شمالی در این حوزه ها موقعیت بسیار مناسبی دارد که با حضور سرمایه گذاران انتظار می رود سهم اشتغال حوزه کشاورزی در استان افزایش داشته باشد .

وی همچنین تلاش سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی را در بخش های بالادستی، پیشرفت نهالستان ها، پایه کاری و همچنین در زمینه توسعه گلخانه ها، افزایش بهره وری، سرشاخه کاری، پیاده سازی طرح فراز و اراضی شیب دار، خیلی خوب و پرکار ارزیابی کرد.

در جریان این سفر از پروژه های نهالستان گردوی پیوندی، واحد تولید قارچ 210 تنی، باغ مادری ارقام انگور در بجنورد و چند طرح باغ گل محمدی و گیاهان دارویی در مانه سملقان بازدید به عمل آمد.