رونق تولید مرغ در استان - رونق تولید مرغ در استان | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی رئیس این سازمان از رونق تولید مرغ  در استان خبر داد.

دکتر عبداله یوسفی در این باره اظهار داشتند: وضعیت تولید مرغ در استان رونق خوبی پیدا کرده بگونه ای که در 5 سال اخیر تولید مرغ از حدود 7600 تن در سال به 15000 تن در سال رسیده است که تعداد واحدهای مرغ را از 71 واحد به 96 واحد رسیده است.

دکتر یوسفی ضمن اشاره به وقفه ای که ماه های اخیر در بازار مرغ و نهاده های دامی ایجاد شد، افزودند: دولت توانست بخوبی بازار را مدیریت کند دراین راستا بالغ بر 4500 تن کنجاله سویا و 1650 تن ذرت بین مرغداران استان توزیع و نیاز استان تامین گردید.

ایشان گفتند: استان خراسان شمالی در بحث تنظیم بازار مرغ در مقایسه با سایر استان های کشور وضعیت بسیار خوبی را دارد و برای حمایت از مرغداران، مرغ کیلویی 11 هزار تومان از مرغداران خریداری می شود تا در شرایط اضطراری اگر وقفه یا مشکلی در بازار ایجاد شد بتوان به موقع بازار را مدیریت نمود.

در پایان دکتر یوسفی افزودند: متوسط نیاز استان روزانه 30 تا 35 تن مرغ است که در مواقع اضطراری به 50 تا 100 تن نیز میرسد ، دراستان مجوز جهت سه زنجیره تولید گوشت مرغ صادر گردیده که به تدریج  به رونق تولید و راه اندازی واحدهای جدید کمک میکند که در صورت  تکمیل زیرساخت های موردنظر بیش از نیاز استان تولید خواهیم داشت و در حال حاضر قیمت مرغ تنظیم بازار 11هزار و 500 تومان است.