آیت ا... تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رییس شورای زکات کشور: یکی از علمی ترین وزارتخانه ها در کشور وزارت جهاد کشاورزی است - آیت ا... تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رییس شورای زکات کشور: یکی از علمی ترین وزارتخانه ها در کشور وزارت جهاد کشاورزی است | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

آیت ا... تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رییس شورای زکات کشور در جلسه شورای عمومی سازمان جهاد کشاورزی که صبح امروز 14/07/98 در محل نمازخانه این سازمان برگزار گردید گفت: یکی از علمی ترین وزارتخانه ها در کشور وزارت جهاد کشاورزی است و حوزه کشاورزی حوزه بسیار گسترده ای است که نقش بسیار مهمی در رشد و ارتقا جامعه دارد.

وی با اشاره به بحث زمان شناسی گفت: طبق تعالیم اسلامی و آموزه های دینی که به ما توصیه شده باید نسب به زمان خود و تحولات زمانی که اتفاق می افتد آگاهی کافی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: زمان شناسی یک وظیفه انسانی در جهت رشد و کمال انسان است و باید نسبت به زمان خود، آگاهی داشته باشیم،آن را بشناسیم و برای آینده برنامه ریزی کنیم.

وی علاوه بر آینده نگری بر توجه به گذشته و گذشته نگری نیز تاکید کرد و افزود:ه گذشته نگری به معنای توقف در گذشته نیست بلکه باید تاریخ را بخوانیم و از تجربیات دیگران پند و عبرت بگیریم و آن را سکویی برای پرش به آینده و پیشرفت و موفقیت بکار گیریم.

آیت ا... تقوی از جهاد کشاورزی به عنوان دستگاه فرصت ساز یاد کرد و گفت این فرصت سازی جزء عبادت محسوب می شود زیرا که دانش، تخصص و تجربه را برای حوزه های مختلف ایجاد می کند تا دیگران و تولیدکنندگان بتوانند به نحو احسن کارکنند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رییس شورای زکات کشور بر کشاورزی علمی و به روز شدن دانش و تجربیات کشاورزی تاکید کرد و خاطر نشان نمود اگر کشاورزی علمی نباشد نمی توانیم نیازهای معیشتی مردم را تامین کنیم و سطح تولیدات را بالا ببریم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در این جلسه به همدلی و همکاری کارکنان سازمان اشاره نمود و افزود: کارکنان این سازمان با روحیه جهادی و فرهنگ جهادی در راستای سیاستهای بلند مدت و سیاستهای اقتصاد مقاومتی انجام وظیفه می کنند.

دکتر یوسفی به ارائه گزارشی از فعالیتها و اقدامات شاخص انجام شده پرداخت و افزود: کارکنان این سازمان با عزمی راسخ و بیش از گذشته در راستای امنیت غذایی تلاش و خدمت رسانی میکنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز گفت: اخلاص و تلاش همکاران این مجموعه در خدمت به مردم بخصوص قشر کشاورز برکسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین علی غلام نژاد به تقاضای کارکنان این سازمان مبنی بر دیدار با مقام معظم رهبری و عدالت در پرداختها و حقوق و مزایای کارکنان جهاد کشاورزی که نسبت به سایر دستگاههای دولتی کمتر است اشاره نمود.