مرغ 5100 تومانی برای تنظیم بازار ماه محرم در سراسر کشور عرضه می شود - مرغ 5100 تومانی برای تنظیم بازار ماه محرم در سراسر کشور عرضه می شود | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: ذخایر مرغ منجمد از محل تولیدات داخلی تامین شده و در ماه محرم هرکیلوگرم مرغ منجمد با قیمت 51 هزار ریال در سراسر کشور عرضه می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حسن رکنی درباره عرضه گوشت مرغ مورد نیاز ماه محرم (12 مهر تا 10 آبان) افزود: قیمت گوشت مرغ در یک تا دو هفته گذشته مناسب بوده و روند افزایشی نداشته و در اواخر هفته گذشته نیز قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ گرم در میدان بهمن حدود 63 تا 65 هزار ریال بود.
وی خاطرنشان ساخت: براساس جوجه ریزی صورت گرفته کمبودی در تامین گوشت مرغ ماه محرم وجود ندارد و تلاش می شود این گوشت با قیمت مناسب عرضه شود.
رکنی درباره قیمت منطقی عرضه مرغ گرم در خرده فروشی های سطح شهر گفت: قیمت مرغ گرم در خرده فروشی ها به نسبت عمده فروشی ها می تواند با قیمت حدود پنج تا شش هزارریال بیشتر عرضه شود و به دست مصرف کنندگان برسد.
این مقام مسئول اظهارداشت: در حال حاضر ذخایر مرغ منجمد از محل تولیدات داخلی نیز تامین و در دسترس است و با توجه به یارانه ای که دولت در حمایت از تولیدکنندگان و مصرفکنندگان می پردازد در ماه محرم نیز هرکیلوگرم مرغ منجمد با قیمت 51 هزار ریال در سراسر کشور عرضه خواهد شد.
وی گفت: مردم می توانند برای تامین مرغ مورد نیاز در ماه محرم و تهیه نذورات خود به شرکت های پشتیبانی امور دام استان ها مراجعه کنند.