تولیدکنندگان و کشاورزان در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند - تولیدکنندگان و کشاورزان در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی سال‌های اخیر، صحنه جنگ از نظامی به اقتصادی تغیر شکل یافته است و در خط مقدم این جبهه، تولیدکنندگان و کشاورزان قرار دارند و در واقع تولیدکنندگان صحنه‌گردان این جنگ اقتصادی هستند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در بازدید از ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان‌های پاکدشت و پیشوا با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی نهادی حساس و مهم در تامین مواد غذایی جامعه است، گفت: همه‌ همت و تلاش این وزارت بر روی معیشت مردم متمرکز است تا لحظه‌ای در تأمین اقلام حیاتی و معیشتی آنان خدشه‌ای ایجاد نشود.

وی با اشاره به این که غیرت کشاورزان و تولید کنندگان بخش کشاورزی تاکنون اجازه نداده کمبودی در این حوزه به وجود آید، تصریح کرد: در حال حاضر بازار انباشته از اقلام معیشتی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا اقشار فرهنگساز جامعه بخصوص روحانیت و حوزه‌های علمیه را به بخش کشاورزی نزدیک‌تر کرده تا مشکلات مرتفع و تولید را رونق بخشیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که شهرستان پیشوا در تولیدات و کشت‌های متنوع حرف‌های زیادی را برای گفتن دارد، گفت:  باید به منظور افزایش بهره‌وری، این کشت‌ها را به سمت مکانیزه شدن سوق داد.

این مسوول با اشاره به توانمندی بالای استان تهران در صنعت گلخانه‌ای اظهار داشت: کشت گلخانه‌‌ای، صنعتی است در تولید اقلام کشاورزی که هم در مصرف منابع صرفه‌جویی می‌کند و هم افزایش تولیدات فراوانی را خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین بر حرکت به سوی دامداری صنعتی و علمی در کشور تاکید و تصریح کرد: به منظور تولید گوشت مورد نیاز کشور باید پرورش دام را به سمت نسل‌های پربازده و پرسود برد و از دامداری‌های سنتی به سمت صنعتی و علمی شدن حرکت کرد.

وی کشت کلزا را از کشت‌های پربرکت عنوان کرد و افزود: با توجه به این که بیشترین وابستگی اقلام خوراکی به خارج از مرزها در زمینه دانه‌های روغنی است، با توسعه کشت‌ کلزا می‌توانیم این نیاز کشور را خودمان تولید و برطرف کنیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که ما انقلاب کرده‌ایم و پای آن خواهیم ایستاد، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مقابل آمریکای ابرقدرتی که می‌خواهد همه دنیا را ببلعد، بایستیم و آزادانه زندگی ‌کنیم باید هزینه آن را بپردازیم که تا الان نیز همین‌گونه بوده است.

وی افزود: طی سال‌های اخیر، صحنه جنگ از نظامی به اقتصادی تغیر شکل یافته است و در خط مقدم این جبهه، تولیدکنندگان و کشاورزان قرار دارند و در واقع تولیدکنندگان صحنه‌گردان این جنگ اقتصادی هستند.