کارگاه خبر نویسی مختص روابط عمومی ها - اخبار روز | مطالب ستون میانی

دوره آموزشی اصول خبرنویسی ویژه روابط عمومی های جهاد کشاورزی خراسان شمالی با تدریس سرکار خانم ربابه صانعی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی؛ این دوره آموزشی با هدف تقویت مهارتهای خبرنویسی در محل مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی  خراسان شمالی برگزار شد.

سرپرست روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در این کارگاه با اشاره به لزوم ارتقای مهارتهای خبرنویسی در کارکنان اظهارداشت: برگزاری این دوره میتواند شروعی برای حرکت به سمت خبرنویسی حرفه ای در روابط عمومی های جهاد کشاورزی استان باشد که باید تداوم یابد.

مهندس آرش شایان افزود: قطعا رشد مهارتهای خبرنویسی و اطلاع رسانی در روابط عمومی؛ در جامعه اطلاعاتی و خبری امروز که انبوهی از رسانه های رسمی و غیر رسمی به مردم اطلاع رسانی می کنند میتواند موثق ترین خبر را در کمترین زمان به دست مخاطب برساند و سازمان را در حوزه کاری خود به یک منبع وثوق و اعتماد مخاطبان تبدیل کند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود فناوریهای نوین ارتباطی و خبری، روابط عمومی ها باید رویکرد نوینی در حوزه اطلاع رسانی اتخاذ کنند ، چرا که در جامعه اطلاعاتی مدرن امروز با وجود تعدد و تکثر رسانه ها؛ نیاز است که به ارزش خبری" تازگی" توجه ویژه ای داشته باشیم.

در این دوره آموزشی پنج روزه که مقرر است تا پنج هفته متوالی برگزار شود مفاهیم اولیه خبرنویسی، سبکهای تنظیم خبر، ارکان و اجزای خبر، انواع لید و تیترنویسی تدریس شد.