ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست خراسان شمالی ممنوع شد - اخبار روز | مطالب ستون میانی

 

ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست خراسان شمالی ممنوع اعلام شد.

به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا، مهدی اِله پور اظهار داشت: با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و به منظور پیشگیری از ویروس کرونا، بازدید و ورود به مناطق تحت مدیریت محیط زیست خراسان شمالی ممنوع شده است.

وی افزود: این ممنوعیت در روز سیزدهم فروردین ماه و روز طبیعت هم اعمال می شود.

وی با اشاره به اینکه حمل اسلحه شکاری در روز طبیعت، به منزله اقدام به شکار است گفت: با هر گونه تخلف در این زمنیه هم بجد برخورد می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا و تشدید نظارت ها، تاکنون گزارشی از افزایش شکارهای غیرمجاز در استان به دست نرسیده است.

خراسان شمالی دارای ۶۵ گونه پستاندار از ۱۹۷ گونه موجود در کشور، ۱۴۱ گونه پرنده از ۵۳۲ گونه موجود در کشور، ۶۸ خزنده از ۲۲۸ گونه کشور، چهار گونه خزنده دوزیست از ۲۰ گونه موجود و هشت گونه ماهی و آبزی از مجموع ۱۶۰ گونه آبزی موجود در کشور است.

برخی از این گونه های جانوری نظیر یوزپلنگ آسیایی، بالابان، هوبره، کبک دری و کرکس مصری در طبقه بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) در رده‌های بحرانی و در حال انقراض قرار دارند.

اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی مناطق حفاظت شده و پارک های ملی سالوک، ساریگل و ضامن آهو، مناطق حفاظت شده قرخود، گلول، سرانی و پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم را که محل زیست یوزپلنگ است با گستره ۱۹۴ هزار و ۱۴۱ هکتار مدیریت می کند.