نگرانی برای کاهش کیفیت تولید انگور در خراسان شمالی با افزایش گرمای هوا - نگرانی برای کاهش کیفیت تولید انگور در خراسان شمالی با افزایش گرمای هوا | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با افزایش گرمای هوا در این استان، نگران کاهش کیفیت تولید انگور هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از ایسنا، دکتر تشکری افزود: گرمای هوا موجب می شود تا امر تبخیر و تعرق در تاکستان ها بیشتر صورت گیرد در نتیجه این امر موجب می شود تا آب داخل حبه ها کاهش یابد در نتیجه حبه از اندازه معمول خود کوچکتر تولید شود.

وی ادامه داد: این امر سبب می شود تا در مجموع میزان تولید انگور نیز در استان کاهش یابد.

دکترتشکری تاکید کرد: این امر را می توان با آبیاری متناوب حل کرد اما بیشتر تاکستان های موجود در این استان با مشکل شدید کم آبی مواجه هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیماری سفیدک داخلی انگور در این استان کنترل شده است و این بیماری در تاکستان ها مشاهده نمی شود، اظهار کرد: پیش بینی می شود طی سال جاری 185 هزار تن انگور از تاکستان های خراسان شمالی برداشت شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بروز بیماری سفیدک انگور طی دو سه سال گذشته موجب شده بود تا میزان تولید این محصول در استان به شدت کاهش یابد.

وی توضیح داد: خراسان شمالی دارای بيش از 18 هزار هكتار تاكستان است که به طور میانگین 160 هزار تن انگور در آن تولید می شود و مهترین انگور تولیدی در این استان کلاهداری است که در منطقه بدرانلوی بجنورد تولید می شود