درخراسان شمالی مشکلی برای تأمین نهاده های دامی وجود ندارد - درخراسان شمالی مشکلی برای تأمین نهاده های دامی وجود ندارد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه دام های سبک 70 درصد گوشت استان را تأمین می کنند گفت: در استان مشکلی برای تأمین نهاده های دامی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مهندس علی مبارکی افزود: استان خراسان شمالی در خصوص گوشت قرمز یکی از استانهای مطرح کشور است خصوصا با توجه به شرایط پرورش کیفیت گوشت قرمز خراسان شمالی از محبوبیت خاصی برخوردار است.

وی گفت: سال گذشته میزان تولید گوشت قرمر 21270تن و در سال جاری پیش بینی 21700تن قرمز را داریم و پیگیر ایجاد زنجیره گوشت قرمز در استان هستیم تا بتوانیم مشکلات تولید گوشت قرمز را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد:تولید گوشت مرغ از 6700تن در سال 1392 به 14900 در سال گذشته رسیده که تلاش های بسیاری شد تا کمبود تولید استان(نیاز استان 16هزار تن) در داخل استان تامین شودکه در سال جاری و آینده با به بهره برداری رسیدن واحدهای نمیه تمام نیاز و تولید استان همخوانی خواهد داشت.

مهندس مبارکی اظهار داشت: در سال گذشته برای اولین بار مجوز مرغ اجداد و همچنین دو واحد مرغ مادر از وزارت جهاد کشاورزی برای استان اخذ تا زیرساخت های صنعت طیور تکمیل گردد و همچنین در سال گذشته دو مجوز زنجیره گوشت مرغ در استان صادر گردید که امید است با راه اندازی این زنجیره ها مشکلات صنعت طیور در استان مرتفع گردد.

در پایان مهندس مبارکی بیان داشتند:در زمینه تامین نهاده ها نیز توسط شرکت پشتیبانی امور دام استان تمهیدات لازم اندیشیده شده است که باید توسط توزیع نهاده های در اختیار تنظیم گردد، همچنین از طریق پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه بخش کشاورزی به شرکتهای تخصصی نیز حمایت های لازم جهت ورود نهاده های مورد نیاز تولیدکنندگان به استان انجام شده است.