40 تن بذر کلزا برای کشاورزان خراسان شمالی تامین شد - 40 تن بذر کلزا برای کشاورزان خراسان شمالی تامین شد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 40 تن بذر کلزا پاییزه با عملکرد بالا برای کشاورزان این استان تامین شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از ایرنا، محمد نقی کاظمیان روز شنبه اظهار داشت: قیمت این بذرها برای ارقام اپی هر کیلوگرم 100 هزار ریال، هیبرید داخلی 250 هزار ریال و هیبرید خارجی هر کیلوگرم 350 هزار ریال است.
وی سطح ابلاغی زیر کشت دانه روغنی کلزا پاییزه برای خراسان شمالی در سال زراعی 98-97 را هشت هزار هکتار عنوان کرد و گفت: هم اکنون اقدامات لازم در خصوص بحث مکان یابی کشت کلزا آغاز شده که باید دارای آب مطمئن باشد.
کاظمیان با بیان اینکه تاریخ کشت کلزا پاییزه در مناطق گرمسیر 15 شهریورماه و برای مناطق سردسیر 20 مهرماه است افزود: به کشاورزان توصیه می شود تا قبل از رسیدن تاریخ کشت آبیاری لازم صورت گیرد.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سال گذشته سه هزار و 583 هکتار کلزا پاییزه و 140 هکتار کلزا بهاره در این استان کشت شد که از این میزان سطح در مجموع سه هزار و 655 تن محصول خریداری شد که در مقایسه با سال قبل آن 2.5 برابر رشد داشت.
به گفته کاظمیان بیشترین محصول کلزا خریداری شده در سال زراعی جاری از مانه و سملقان و بجنورد بوده است.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار مربوط به بخش زراعی است.