عملکرد گوجه فرنگی در خراسان شمالی 15 درصد کاهش یافت - عملکرد گوجه فرنگی در خراسان شمالی 15 درصد کاهش یافت | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال به علت خشکسالی و کاهش بارندگی عملکرد محصول گوجه فرنگی از سطح کشتزارهای این استان 15 درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از ایرنا، محمد نقی کاظمیان روز پنجشنبه با بیان اینکه میانگین عملکرد در هر هکتار 37 تن است اظهار داشت: از زمان برداشت گوجه فرنگی در خراسان شمالی تاکنون 12هزار تن محصول برداشت شده است.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال 108 هزار و 780 تن گوجه فرنگی از سطح زیر کشت دو هزا رو 940 هکتار برداشت شود.
این مسئول استانی گفت: سال گذشته در سطح سه هزار و 210 هکتار از کشتزارهای خراسان شمالی گوجه فرنگی کشت شده بود که از این میزان 112 هزار تن محصول برداشت شد.
مانه و سملقان بیشترین سطح زیر کشت این محصول را در خراسان شمالی دارد.
خراسان شمالی چندین سال است به علت کاهش بارندگی ها با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند که سال گذشته نیز جزو سه استان درگیر خشکسالی کشور اعلام شده بود.
خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح 300 هزار هکتار کشتزار است، سالانه بیش از دو میلیون و 500 تن انواع محصول کشاورزی زراعی و باغی و همچنین دامی در این استان تولید می شود.