500 تن جو بین دامداران خراسان شمالی توزیع شد - 500 تن جو بین دامداران خراسان شمالی توزیع شد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: 500 تن جو به منظور تنظیم بازار با هماهنگی شرکت پشتیبانی امور دام این استان بین دامداران در چند روز گذشته توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از ایرنا، احمد داوطلب روز پنجشنبه اظهار داشت: جو توزیع شده از طریق تشکل های دامداران استان به قیمت هر کیلوگرم 10 هزار و 800 ریال در استان گلستان خریداری شده است که این توزیع در مراحل بعد نیز ادامه دارد.
وی گفت: در سال جاری 230 تن جو با هماهنگی شرکت پشتیبانی امور دام خراسان شمالی بین دامدارن استان توزیع شده است.
داوطلب با بیان اینکه مشکلی برای تامین نهاده های دامی در این استان وجود ندارد افزود: شرکت های تعاونی هر شهرستان با توجه به آمار دام معرفی شده اند که پس از حمل به انبار تعاونی جهت توزیع به دامداران اقدام خواهد کرد.
مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: تنظیم بازار نهاده های دامی از اولویت های کاری این سازمان است که با هماهنگی شرکت پشتیبانی امور دام و توزیع مناسب توزیع انجام می شود.
داوطلب افزود: هم اکنون قیمت جو داخل در بازار آزاد به ازای هر کیلوگرم 15 هزار ریال افزایش یافته و قیمت جو وارداتی در بنادر 13 هزار و 100 ریال است.
استان خراسان شمالی 78 هزار و 500 راس دام سنگین گاو و گوساله و دو میلیون و 55 هزار راس دام سبک بز، بزغاله، بره و گوسفند دارد.