60 میلیارد ریال اعتبار به‌منظور توسعه نوغانداری در استان اختصاص یافت - 60 میلیارد ریال اعتبار به‌منظور توسعه نوغانداری در استان اختصاص یافت | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: طی امسال ۶۰ میلیارد ریال اعتبار به‌منظور توسعه نوغانداری در استان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری اتفاقیه، علی مبارکی اظهار داشت: علاوه بر توسعه نوغانداری در شهرستان راز و جرگلان، مقر  شده است تا این اعتبار برای توسعه نوغانداری در سه شهرستان بجنورد،مانه و سملقان و جاجرم نیز هزینه شود.

مبارکی افزود: برای توسعه تولید ابریشم و نوغانداری به هر شهرستان ۱۵ میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.

وی افزود: زنجیره تولید نوغانداری و فرآوری پیله‌های ابریشم با راه‌اندازی کارگاه صنایع تبدیلی، واحد پیله خشک‌کنی و نخ‌ریسی ابریشم، ایجاد و توسعه توتستان‌ها، ایجاد شرکت تعاونی تکمیل‌ شده است.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی از لحاظ کیفیت تولید پیله ابریشم رتبه سوم کشوری را دارد، گفت: طی امسال ۱۰۷ تن پیله ابریشم در استان تولید شد که ۱۷ تن افزایش تولید داشتیم و نیز در زمینه تولید از میانگین ۳۷ کیلو در هر جعبه در استان به ۴۰ کیلو در هر جعبه افزایش یافته است.

وی میانگین قیمت هر کیلو پیله تر را بین ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان و قیمت تضمینی را ۱۸ هزار تومان اعلام کرد.