نماینده بجنورد در مجلس: بخش کشاورزی نقش بسزایی در شرایط تحریم دارد - نماینده بجنورد در مجلس: بخش کشاورزی نقش بسزایی در شرایط تحریم دارد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش روستایی و کشاورزی در شرایط تحریم، کمترین آسیب را دیده و می تواند در توسعه کشور نقش بسزایی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از ایرنا علی قربانی، عصر جمعه در همایش فردایی بهتر برای روستاها در روستای کرف از توابع شهرستان جاجرم اظهار داشت: اگر می خواهیم مشکلات شهرها، فقر و نابرابری ها کاهش یابد باید به توسعه روستایی نگاه ویژه بکنیم.
وی گفت: علی رغم ایجاد زیرساخت های روستایی، ماندگاری در روستاها کاهش یافته و این به علت نبود درآمد و اشتغال در روستاها است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اختصاص 120 هزار میلیارد ریال تسهیلات 4 تا 6 درصدی برای اشتغال پایدار روستایی از محل صندوق توسعه ملی گفت: متاسفانه مردم برای دریافت این تسهیلات با بانکها مشکل دارند.
قربانی، راه حل مشکل انباشت نقدینگی در کلانشهری چون تهران را درآمدزایی و ایجاد اشتغال در نقاط روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها ذکر کرد و گفت: مجلس برای وضع هرگونه قانون حمایتی که به توسعه روستایی بینجامد، آمادگی دارد.
همایش فردایی بهتر برای روستاها با حضور مسئولان استان خراسان شمالی و فعالان بخش گردشگری روستایی کشور به مدت یک روز در روستای کرف جاجرم برگزار شد.
جاجرم در 150 کیلومتری جنوب غرب بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.