آغاز برداشت پسته در استان - آغاز برداشت پسته در استان | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

پسته سرشار از مواد معدنی آهن ،مس، منیزیم ،پتاسیم و انواع ویتامین‌های گروه B است که دستگاه ایمنی بدن را تقویت کرده و از بیماری‌های بسیار پیشگیری می‌کند. مصرف پسته به ساخته شدن مناسب گلبول‌های قرمز خونی کمک می‌کند. این مغز دانه سرشار از ویتامین E است که برای پوست بسیار مفید است همچنین بیشترین مقدار فیبر غذایی را در خود دارد و می‌تواند علاوه بر بهبود گوارش به کاهش میزان کلسترول و قند خون کمک کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی مدیر امور باغبانی این سازمان گفت:سطح کشت باغات پسته استان 3178  هکتار شامل 2022 هکتار غیر بارور و 1156 هکتار بارور  با   تولید 1075  تن می باشد .

 محمدعلی شریکیان فرمود:میانگین عملکرد باغات پسته در استان 930کیلوگرم  در هکتار بوده است .شهرستان های جاجرم و اسفراین به ترتیب بیشترین سطوح زیرکشت و تولید پسته را به خود اختصاص داده اند. .

 ایشان افزودند:ارقام پسته استان اوحدی، احمد آقایی، اکبری و کله قوچی می باشد که سازگار به شرایط آب و هوایی استان می باشد. برداشت پسته از نیمه اول شهریورآغاز وتا نیمه مهرماه  در مناطق مختلف استان ادامه دارد . وقوع سرمای دیرس بهاره و  گرمای  بیش از حد در زمان گرده افشانی  سبب کاهش پتانسیل عملکرد باغات شده است و میزان تولید پسته در سال جاری 1100تن  برآورد می گردد. در در حال حاضر دو واحد فرآوری پسته با ظرفیت فرآوری سالانه  500 تن  در شهرستان جاجرم مشغول به فعالیت می باشند .  

وی در پایان تصریح نمود:پسته کاری سرمایه گذاری بلند مدت است بر این اساس لازم است بهره برداران با آگاهی دقیق از نیاز های اکولوژیکی ، داده های اقلیمی منطقه ( نظیر دما،رطوبت در زمان گرده افشانی،ارتفاع از سطح دریا و)، شرایط فیزیکی وشیمیایی خاک و  آب وتوجیهات فنی و اقتصادی اقدام نمایند تا از هرگونه ریسک جلوگیری گردد . بنابراین بهره برداران عزیز قبل از احداث باغ مطالعات کافی و مشورت های لازم را با متخصصین وکارشناسان جهاد کشاورزی به عمل آورند.