1200تن نهاده دامی بین عشایر شیروان توزیع شد - 1200تن نهاده دامی بین عشایر شیروان توزیع شد | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

رئیس اداره امور عشایری شیروان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و 250 تن انواع نهاده های دامی شامل جو، تفاله و کنسانتره برای 350 هزار راس دام عشایر این شهرستان توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی ابراهیمی اظهار داشت: علاوه بر نهاده های دامی، 420 تن آرد بین 2 هزار و 800 خانوار عشایری مشتمل بر 15 هزار نفر جمعیت توزیع شد.
وی با بیان اینکه در سال جاری برای توزیع نهاده های دامی کمبود و مشکلی وجود نداشت گفت: توزیع نهاده های دامی بین این قشر، امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته است که با توجه به خشکسالی ها و کمبود منابع آبی عشایر نگرانی برای تامین نهاده های دامی نداشته باشند.
ابراهیمی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد عشایر خراسان شمالی مربوط به شیروان افزود: این شهرستان در تولیدات عشایر از جایگاه بالایی برخوردار است و هم اکنون در حال رایزنی برای ذخیره سازی یک انبار علوفه در استان گلستان هستیم تا بتوانیم خدمات رسانی بیشتری به عشایر داشته باشیم.
عشایر شهرستان شیروان شامل 15 هزار نفر جمعیت با 2 هزار و 800 خانوار در قالب 9 طایفه 350 هزار راس دام سبک در اختیار دارند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.