664هکتار جو دیم در شیروان به مرحله برداشت نرسید - 664هکتار جو دیم در شیروان به مرحله برداشت نرسید | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

 

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: با توجه به خشکسالی، 664 هکتار از اراضی جو دیم امسال در شهرستان شیروان به مرحله برداشت نرسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از ایرنا ، محمدنقی کاظمیان روز دوشنبه سطح زیر کشت جو آبی شیروان را در سال زراعی 97-96، چهار هزار و 324 هکتار و جو دیم را 6 هزار و 264 هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: سطح زیر کشت برداشت جو آبی سه هزار و 510 هکتار و جو دیم پنج هزار و 600 هکتار بوده است.
وی گفت: همچنین به علت کاهش منابع آبی و خشک شدن سد بارزوی شیروان به هنگام برداشت محصول جو، سطح زیر کشت جو آبی 815 هکتار کاهش یافت
کاظمیان با بیان اینکه امسال 21 هزار و 805 تن محصول جو در این شهرستان تولید شد افزود: قیمت خرید تضمینی این محصول به ازای هر کیلوگرم 10 هزار و 500 ریال بود که با توجه به تفاوت قیمت آن در بازار به ازای هر کیلوگرم 13 هزار ریال، خرید تنها به صورت توافقی انجام شد و خرید تضمینی صورت نگرفت.
به گفته وی این شهرستان قطب تولید جو در خراسان شمالی است به طوریکه 20 درصد سطح زیر کشت جو آبی و 33 درصد جو دیم استان مربوط به این شهرستان است.