اختصاص اعتبار به طرح های آبخیزداری خراسان شمالی - اختصاص اعتبار به طرح های آبخیزداری خراسان شمالی | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالي : 17 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار به طرح های آبخیزداری اين استان اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز استان،  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه تاکنون در 220 هزار هکتار از گستره استان، طرح آبخیزداری انجام شد، گفت: عملیات آبخیزداری در 100 هزار هکتار دیگر هم با تخصیص 17میلیارد و 400میلیون تومان تا پایان امسال، انجام می شود.
مهندس حسن وحید افزود: تاکنون 60 حوزه آبخیز با مساحت 710 هزار هکتار در استان شناسایی شده که طرح های مطالعاتی برخی از آنها در حال انجام است.
وی به اشتغال و درآمدزایی روستایییان در حوزه های آبخیزداری اشاره کرد و گفت: پارسال بهره برداران، در هزارو 700 هکتار از این اراضی، باریجه و زرشک کشت کردند و امسال هم برای 400 هکتار، بذر خریداری شده است.
مهندس وحید، همچنین گفت: برای حفاظت از منابع طبیعی، طرح کاداستر یا حدنگاری، در 500 هزار هکتار از اراضی اجرا شده و امیدواریم تا پایان سال مالی 97، به یک میلیون هکتار افزایش یابد.