برگزاری همایش روز جهانی زن روستایی - برگزاری همایش روز جهانی زن روستایی | پورتال سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي

 

به گزارش روابط عمومی مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی مورخ 28 مهر1399  مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی با حضور ریاست سازمان جهادکشاورزی  خراسان شمالی ، مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی ، مسئول امور زنان روستایی و عشایری استان و رئیس اداره آموزش بهره برداران ، مشاور امور زنان و خانواده ، مدیر روابط عمومی سازمان  بهمراه کارشناسان امور زنان شهرستانها و زنان روستایی فعال و کارآفرین در طرح تولید محصولات گواهی شده و استاندارد ، مدیرعامل صندوق اعتباری خرد زنان روستایی به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

در این مراسم که همزمان با سراسر کشور و از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و دکتر خاوازی وزیر جهادکشاورزی ارتباط برقرار شد از دست آورده ها و اولین بازار مجازی زنان روستایی و عشایری رونمایی به عمل آمد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با اشاره به تلاشها و موفقیت های زنان روستایی و عشایری استان با تولید محصولات گواهی شده و استاندارد و فرآورده های آن عنوان نمود: زنان روستایی استان با تولید ات خود شامل 8 محصول گواهی شده و سایر تولیدات دامی ، کشاورزی و فرآوری محصولات شامل ( ترشی ، شوری ، انواع سرکه ، کشمش ، شیره انگور ، گیاهان دارویی و....) نشان از توانمندی و مهارت بانوان استان دارد و از اینکه بانوان در فراوری تولیدات کشاورزی ، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال جانبی نقش مهم و موثری دارند تشکر می نمایم.

دکتر یوسفی افزود: مهارتهای بانوان در استان قابل تحسین است بطوریکه سال گذشته بانوی نمونه در صنعت نوغانداری از استان خراسان شمالی معرفی شد و در سایر حوزه های بخش کشاورزی نیز رتبه های خوبی داشتیم که بیانگر توانایی ها و استعداد بانوان این استان است.

وی خاطرنشان کرد: زنان روستایی و عشایری به دلیل آگاهی و آموزش های لازم در زمینه تولید محصول سالم ، تاثیر چشمگیری در رونق کسب وکار، ایجاد اشتغال، افزایش درآمد خانوار و در نتیجه توسعه  روستا و کشور دارند.

وی بر جایگاه زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار و امنیت غذایی تاکید کرد و افزود: بانوان ما نشان داده اند که هر چقدر در شرایط سخت هم قرار گیریم با تلاش و کوشش و استفاده از فرصتها و ظرفیتها می توانیم اقتصادمان را مدیریت و به امنیت غذایی کشور کمک کنیم.

دکتر یوسفی همچنین بر تعامل و ارتباط کارشناسان ترویج و مروجین بخش کشاورزی با بانوان روستایی و عشایری برای انتقال دانش و تجربیات و کمک به دانش محور نمودن تولیدات و فراوری بیشتر در بخش کشاورزی تاکید کرد.